Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory. Zapraszamy do udziału w roratach dzieci z rodzicami i młodzież gimnazjalną, podczas których kierowane jest okolicznościowe kazanie.

2. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. We środę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odprawiali codziennie o godz. 18.15. Przypominamy, że we wtorki od godz. 18.15 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

4. We czwartek będzie w naszym kościele parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i będzie do godz. 9.00. Po południu o godz. 15.00 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i do godz. 17.00 zapraszamy na indywidualną adorację. O 17.00 o prowadzenie adoracji prosimy osoby należące do Róż różańcowych, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. O godz. 18.00 przed roratami zapraszamy na krótką adorację dzieci, służbę liturgiczną, Dziewczęcą DSM, KSM, młodzież szkolną i pracującą.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich pracowników SŁUŻBY ZDROWIA  na Adwentowy Dzień Skupienia do kaplicy szpitala św. Łukasza w najbliższy czwartek (17 grudnia) na godz. 19.00.  

6. Po raz kolejny w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Dzieci i młodzież, którzy chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Od dziś do soboty w naszym kościele możemy złożyć wdowi grosz do skarbony przed ołtarzem z przeznaczeniem na paczki, jakie organizuje Caritas na święta. Takie rozwiązanie okazuje się lepsze. Dlatego tym razem prosimy nie przynosić artykułów żywnościowych.

8. Przed kościołem możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny, są także kartki świąteczne, stroiki i inne ozdoby i wypieki świąteczne przygotowane przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Dziś także jest dzień otwarty Twórczego Klubu Seniora. Zapraszamy do domu katechetycznego.

9. Za dwa tygodnie o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. Dziś i w najbliższych dniach zostaną dostarczone zaproszenia do małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten Jubileusz – to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

10. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

11. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.