Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Święto św. Szczepana – 26 grudnia 2015 r.

1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jutro przypada Święto Najświętszej Rodziny. Dziękujemy małżeństwom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie na Jubileusz Małżeństw, który będzie podczas Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy Jubilatów by przyszli do kościoła 15 minut wcześniej, gdzie zajmą stosowne miejsca. Podczas Mszy św. będzie miał obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do tego, aby na tę uroczystość do wspólnej modlitwy i świętowania zaprosić swoje rodziny.

2. Po raz siódmy organizujemy w naszej parafii Akcję „Kolędników misyjnych”. W tym roku będzie przebiegała pod hasłem:  „Oddali życie za Chrystusa” i będzie poświęcona zamordowanym franciszkanom w Peru: błogosławionemu o. Michałowi Tomaszkowi i o. Zbigniewowi Strzałkowskiemu, który pochodził z naszej diecezji. Dziś grupa kolędników misyjnych z naszej parafii pod opieką siostry Marty Urszulanki uda się na ulicę Stwosza od godz. 14.00. W tym roku kolędnicy zebranymi ofiarami wesprą kilka projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Jamajki, Burkina Faso, Brazylii i Madagaskaru.