Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2016 r.

1. Dziś o godz. 13.00 z Placu Katedralnego do szopki przy klasztorze oo. Bernardynów wyruszy orszak Trzech Króli.

2. Jutro we czwartek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi komunijnymi z klasy II wraz z rodzicami. O godz. 17.45 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. O godz. 19.30 w Domu Katechetycznym odbędzie się comiesięczne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej z klasy I, II i III.

3. W miesiącu styczniu wyjątkowo nie będzie spotkania z Pismem świętym według metody lectio divina.

4. Program kolędy na najbliższe dni jest następujący:

Piątek 8 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Wita Stwosza 8 i 10/1-20 (ks. GR)
2) ul. Wita Stwosza 10/45-21 (ks. MG)

Sobota 9 stycznia – godz. 9.00
1) ul. Limanowskiego 16, 14 (ks. GR)
2) ul. Limanowskiego 6,8,10,12 (ks. MG)

Niedziela 10 stycznia – godz. 14.00
1) ul. Narutowicza bl. 15/1-22 (ks. GR)
2) ul. ul. Narutowicza bl. 15/48-23 (ks. MG)

Dziś starożytnym zwyczajem Kościół ogłasza datę najbliższej Paschy i innych świąt ruchomych.

Drodzy Bracia i Siostry,

Chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia. W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego zbawienia.

Wiedzcie, najmilsi Bracia, że dzięki miłosierdziu Bożemu, tak jak zakosztowaliście radości narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tak i dziś oznajmiamy wam radość najbliższej Paschy – Zmartwychwstania naszego Pana i Boga:

10 lutego będzie Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu.
27 marca z radością będziemy celebrować Paschę naszego Pana Jezusa Chrystusa.
8 maja będzie Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
15 maja dzień Zesłania Ducha Świętego.
26 maja – uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
27 listopada będzie Pierwsza Niedziela Adwentu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, cześć i chwała na wieki wieków. Amen.