Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2016 r.

1. Tydzień temu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwe przyjęcie, troskliwe rozmowy i złożone ofiary. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy po kolędzie zostanie odprawiona Msza święta w pierwszą środę miesiąca 3 lutego o godz. 18.30.

2. Dziś nieszpory będą o godz. 18.00.

3. We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.45. W piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia Bożego, która cieszy się coraz bardziej licznym uczestnictwem na godz. 15.00.

4. Od jutra od 25 stycznia do 10 marca w Bazylice Katedralnej w Tarnowie – w poniedziałki i czwartki – będą głoszone katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Katechezy będą się rozpoczynać o godz. 18.40, po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa.

5. Za tydzień w niedzielę 31 stycznia o godz. 17.00 organizujemy w naszym kościele wspólne kolędowanie. Odbędzie się ono przy udziale scholi dziewczęcej i młodzieżowej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu rodziny
z dziećmi i młodzieżą z naszej parafii i wszystkich chętnych.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Ola i Jaś”.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Rumian-Wielgus. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z dziękczynieniem za beatyfikację
o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz Światowym Dniem Życia Konsekrowanego

    Drodzy Diecezjanie!
    Zakończony niedawno okres Narodzenia Pańskiego był dla nas wszystkich dogodną okazją do umocnienia naszych relacji i więzi rodzinnych oraz parafialnych. Wspólne świętowanie jest ważne nie tylko w wymiarze małych wspólnot, takich jak rodzina czy parafia, ale także w wymiarze ogólnodiecezjalnym i ogólnokościelnym. W tym kontekście, pragnę Was zaprosić i zachęcić do wspólnego dziękczynienia za przeżytą pod koniec ubiegłego roku beatyfikację dwóch polskich męczenników: bł. ojca Michała Tomaszka oraz pochodzącego z naszej diecezji bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Diecezjalne dziękczynienie będzie miało miejsce w dniu 1 lutego br., o godz. 17.30, w katedrze tarnowskiej. Zapraszam do udziału w tej uroczystości tarnowskich Diecezjan, a szczególnie wszystkich zaangażowanych w szeroko rozumiane dzieło misyjne. Uroczystość dziękczynienia za dar beatyfikacji nowych błogosławionych będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
         Drugim ważnym ogólnokościelnym wydarzeniem będzie obchodzony co roku 2 lutego – czyli w święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku zbiegnie się on z uroczystym zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego oraz z Jubileuszem Miłosierdzia Osób Konsekrowanych. W związku z tym zapraszam wszystkie wspólnoty zakonne z terenu całej diecezji tarnowskiej do włączenia się w to ważne wydarzenie. Jego centralnym punktem będzie przejście przez Bramę Miłosierdzia oraz Msza święta sprawowana w katedrze tarnowskiej o godz.12.00. W tym dniu zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji osób konsekrowanych, a także do materialnego wsparcia zakonów klauzurowych znajdujących się na terenie naszej diecezji. Za dar modlitwy oraz wszelkie dowody solidarności tarnowskich Diecezjan z zakonami klauzurowymi pragnę już dziś złożyć serdeczne podziękowania. Z pasterskim błogosławieństwem

                                           † Andrzej Jeż
                                       BISKUP TARNOWSKI