Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2016 r.

1. Dziś o godz. 17.00 organizujemy w naszym kościele wspólne kolędowanie. Odbędzie się ono przy udziale scholi dziewczęcej i młodzieżowej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu rodziny z dziećmi i młodzieżą, grupy Żywego Różańca, stowarzyszenia, rodziny ministrantów, lektorów, Dziewczęcej Służby Maryjnej, młodzież gimnazjalną i wszystkich chętnych.

2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, który przeżywany jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą o godz. 6.30, 7.30. 9.00 i po południu o 17.00 i 18.30. Na Msze przynosimy gromnice. Miesiąc luty poświęcony jest w Kościele modlitwom za konających.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po niej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. zbiorowej o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

4. Informujemy, że 17 marca br. w katedrze młodzież z klasy III gimnazjum z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym we czwartek o godz. 19.30 będzie spotkanie uczniów III klas wraz z rodzicami w dolnym kościele. Rodziców prosimy o niezawodne przybycie.

5. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu o godz. 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.
W pierwszy piątek miesiąca lutego o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

6. W sobotę 6 lutego w Bazylice Katedralnej w Tarnowie ks. Leszek Leszkiewicz przyjmie święcenia biskupie. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam. Ks. bp Andrzej Jeż zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji Biskupa Nominata.

Także w sobotę na godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.