VI Niedziela Zwykła – 7 lutego 2016 r.

1. Dziś, w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Program jest następujący:
Dziś (niedziela) – o godz. 17.45 będą Nieszpory Eucharystyczne
W poniedziałek – o godz. 17.00 adoracja dla całej parafii, grup i stowarzyszeń.
We wtorek – o godz. 17.00 adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci komunijnych, ze świetlicy, dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi liturgicznej. O godz. 17.45 będą Nieszpory Eucharystyczne.
Zapraszamy w tych dniach na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie trwają prace remontowe w domu katechetycznym, przerobiona została i po części wymieniona instalacja elektryczna, założone zostało nowe oświetlenie i trwa malowanie sal i korytarzy.

3. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.30. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na cele charytatywne.

4. We czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które przeżywane będzie jako Światowy Dzień Chorego. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Po południu będzie dodatkowa Msza święta o godz. 15.00 dla chorych i osób w podeszłym wieku połączoną z sakramentem namaszczenia. Prosimy, by okazać pomoc tym, którym trudno będzie samym przybyć do kościoła.

5. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. mgr Marcin Raś – wikariusz Parafii Katedralnej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

6. W Bazylice Katedralnej od 11 lutego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w czwartek 11 lutego o godz. 18.00 w auli Jana Pawła II (wejście obok pomnika Jana Pawła II). Spotkania będą się odbywały w poniedziałek i czwartek. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu.

7. Od dziś zaczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.