Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.30 Droga krzyżowa. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień ofiara na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Od środy przed południem przez tydzień, w naszym kościele będzie Wystawa poświęcona św. Maksymilianowi. W tym roku obchodzimy 75 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Także we środę jak co tydzień zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z modlitwami do patrona naszej parafii na godz. 17.45. O godz. 19.15 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

4. We czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie dla dzieci komunijnych z rodzicami. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci czasopismo „Ola i Jaś”. Jest także zeszyt z czytaniami mszalnymi na miesiąc luty „Od Słowa do życia”.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Stus. Módlmy się za nią: Dobry Jezu a nasz Panie.

7. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy zabrać małą pamiątkę od kogoś kto nas kocha:)