Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

1. W niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach.

2. Przypominamy, że we wtorki czynny jest nieodpłatny punkt porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 18.15 -19.00.

3. We środę o godz. 17.45 będą zmianki tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwi św. Maksymiliana. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia, następnie modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne i ze świetlicy parafialnej. W pierwszy piątek miesiąca lutego o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.30.

5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. St. Staszica w Tarnowie ogłasza nabór na rok szkolny 2016/2017. 1 marca od godz. 15.30 będzie Dzień Otwarty Szkoły. Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” przy ul. Bema rozpoczęło rekrutację dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Szczegóły są na afiszu w gablocie.

6. Za tydzień w niedzielę 6 marca rozpoczniemy w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. dr Czesław Noworolnik. W dniu rozpoczęcia rekolekcji będzie spowiedź parafialna od godz. 14.00. Wtedy też zostanie podany szczegółowy program rekolekcji.

7. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, że w sobotę 5 marca 2015 roku odbędzie się w parafii katedralnej w Tarnowie wielkopostny dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w auli Jana Pawła II przy katedrze tarnowskiej.
8. Z dniem 31 grudnia 2015 zakończyły swoją działalność Świetlice Profilaktyczno – Wychowawcze „Lumen” w Tarnowie. W miejsce świetlicy przy naszej parafii – dzięki wsparciu CARITAS Diecezji Tarnowskiej –  powstał Klub Integracji Międzypokoleniowej „LUMEN”. Celem jego działania będzie prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży będą jutro w poniedziałek 29 lutego od godziny 12.00 do 18.00 w Domu Katechetycznym przy ul. Urszulańskiej 8.  Klub będzie otwarty codziennie od 14.00 do 18.00 Część zajęć dla dzieci będzie  odbywać się dzięki współpracy z Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Klubu Integracji Międzypokoleniowej „LUMEN” w domu katechetycznym naszej parafii, a dziś po Mszy św. będą rozdawane informacje-ulotki ze szczegółową ofertą edukacyjną.

9. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

10. Przy bocznym wyjściu z kościoła stoliku możemy nabyć czasopisma religijne.