Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. dr Czesław Noworolnik, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla rodziców, matek i ojców, a także dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału we wcześniejszych naukach. We wtorek o godz. 19.30 będzie konferencja dla młodzieży w dolnym kościele, na którą zapraszamy młodzież z klas gimnazjalnych w ramach comiesięcznego spotkania, młodzież uczącą się, pracującą i bezrobotną. Dziś od godz. 14.00 do 18.00 będzie spowiedź rekolekcyjna z przerwą od godz. 16.00 do 16.45.

Przy wyjściu z kościoła przy stoliku z barankami wielkanocnymi możemy zabrać program rekolekcji.

2. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Obecnie dobiegają końca prace związane z remontem i malowaniem wnętrza całego domu katechetycznego. Zostało założone nowe oświetlenie, zakupione zostały nowe stoliki i krzesła i różne pomoce do prowadzenia zajęć Klubu Integracji Międzypokoleniowej „LUMEN”.

4. Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi składamy najlepsze życzenia z okazji 80-tej rocznicy urodzin, które będzie obchodził w tym tygodniu.

5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Jest także zeszyt „Od Słowa do życia” z czytaniami na miesiąc marzec.