Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

1. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa jest o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Od dnia dzisiejszego w naszym kościele będzie wystawiona skarbona na datki dla potrzebujących na święta.

3. Od poniedziałku rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

4. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas. O godz. 19.30 będzie spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum w dolnym kościele w związku z sakramentem bierzmowania, który przyjmie młodzież we czwartek w katedrze podczas Mszy św. o godz. 18.00.

5. We środę zapraszamy na godz. 18.30 Mszę św. imieninową księdza Proboszcza.

6. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Zasady konkursu:
KONKURS W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH
-NAJWIĘKSZA PALMA
-NAJMNIEJSZA PALM
-NAJLICZNIEJSZA RODZINA Z PALMAMI
-NAJBARDZIEJ O NAJBARDZIEJ ORGINALNEJ FORMIE PALMA
-PALMA NAJSTARSZEGO AUTORA-PALMA NAJMŁODSZEGO AUTORA  
-PONADTO PRZEWIDZIANE LICZNE WYRÓŻNIENIA
 
Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie w sobotę przed niedzielą o godz.9.30 do domu katechetycznego. Prosimy przynieść materiały potrzebne do wykonania palmy. W przygotowaniu palm pomoże Stowarzyszenie „Ad maximam”, które też będzie dysponowało materiałami do palm. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm.

8. Także za tydzień w niedzielę Stowarzyszenie „Ad maximam” będzie rozprowadzało przed kościołem stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN.
Przed kościołem będzie także zbiórka do puszek na hospicjum „Via spei”.

9. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Jarońska. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…