Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Palmowa – 20 marca 2016 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00.

2. Stowarzyszenie „Ad maximam” rozprowadza dziś przed kościołem stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN. Przed kościołem jest także zbiórka do puszek na hospicjum „Via spei”.

3. Przed świętami udamy się do chorych z posługą duszpasterską. Do jutra prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. Z uwagi na spowiedź w dekanacie dzień i godzinę wyjścia do chorych ustalą księża w swoich rejonach.

4. We wtorek od godz. 16.00 będą wydawane paczki żywnościowe na święta przez Parafialny Oddział Caritas w dolnym kościele.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

6. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielką Środę. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.

7. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego.

8. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”, śpiew „Gorzkich Żali” i adoracja. O godz. 22.00 rozpocznie się „Godzina święta” poprowadzona przez młodzież. Zakończenie adoracji o godz. 23.00.

9. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły i abstynencję od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 zapraszamy na Liturgię Godzin („Ciemna jutrznia”), po której przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Po południu o godz. 17.30 odprawimy drogę krzyżową. O godz. 18.30 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej, po której będzie adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. W tym dniu pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.

10. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Co godzinę od 9.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Grobie Pańskim” przez cały dzień. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00, która w tym roku przeżywana jest jako Centralna Uroczystość Parafialna obchodów 1050-lecia chrztu Polski.
Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, przy wejściu głównym do kościoła oraz na stronie internetowej. Triduum to najświętsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Danuta Świerczek. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…