IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.

2. We wtorek w kancelarii parafialnej w godzinach od 18.15-19.15 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

3. We czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi w dolnym kościele.

4. W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

5. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy z rodzicem na spotkanie w sobotę do domu katechetycznego na godz. 10.00.

6. Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia.
    W związku z tym za tydzień w niedzielę przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas przeprowadzą po Mszach świętych zbiórkę do puszek, która zostanie przekazana Kościołowi na Ukrainie.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Eleonora Wojtasik. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…