Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie będą otrzymywały stosowne obrazki na planszę.

2. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą według porządku niedzielnego.

3. We środę o godz. 17.45 będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Msza święta w tym dniu będzie odprawiona za ks. Prałata Stanisława Gurgula z okazji imienin z intencji SRK, Róż Różańcowych i Caritas. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana, a następnie spotkanie grup i stowarzyszeń na plebani. Księdzu Prałatowi życzymy dużo zdrowia, potrzebnych darów
i radosnego posługiwania w kapłaństwie.

4. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne i ze świetlicy parafialnej.
Lectio divina będzie przełożone na drugi piątek miesiąca.

5. Stowarzyszenie „Ad maximam” zaprasza wszystkie dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych na przedstawienie kukiełkowe „Kosmouszek” wystawiane przez Teatr Bajka z Barcic koło Starego Sącza, w sobotę 7 maja na godz. 13.00 do domu katechetycznego. Po przedstawieniu będzie można zostawić wolne datki.

6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.30.

7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii św. Rodziców z dziećmi zapraszamy na czwartek do kościoła na spotkanie na godz. 19.15.

8. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka w tym dniu będzie na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

9. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Barbara Kropiowska. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.