Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału dzieci, które za każdy udział w nabożeństwie otrzymują stosowne obrazki na planszę.

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, które pozwolą na sfinansowanie podjętych remontów w domu katechetycznym. Dziękujemy bardzo także rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, który będzie przeznaczony na wykonanie stosownych gablot na wota w kaplicy Matki Bożej.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

4. Przyszła niedziela  15 maja będzie obchodzona jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy zakończenie okres wielkanocny i czasu Komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu zapraszamy na koncert do naszego kościoła zatytułowany: „U Źródeł” i będzie poświęcony obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00, a po nim bezpośrednio odmówimy litanię do Matki Bożej. W koncercie wystąpią: Alicja Płonka i Jan Michalak – wokal, Nazar Pylatyuk – wirtuoz skrzypiec, doktor sztuki, który prowadzi zajęcia w klasie mistrzowskiej skrzypiec w Akademii Muzycznej w Kijowie oraz pianista Petro Dovhan – profesor Akademii Muzycznej w klasie fortepianu we Lwowie .

5. W piątek 13 maja o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

6. W Boże Ciało parafia nasza organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Możemy zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 10 zł.

7. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Edward Chrzanowski. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…