Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

1. Dziś zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.00 na koncert muzyki sakralnej zatytułowany: „U Źródeł”, który będzie poświęcony obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski. W koncercie wystąpią: Alicja Płonka i Jan Michalak – wokal; Nazar Pylatyuk z Akademii Muzycznej w Kijowie – skrzypce oraz pianista Petro Dovhan z Akademii Muzycznej we Lwowie. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Ad maximam oraz parafia św. Maksymiliana w Tarnowie. Koncert będzie zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać program koncertu.

2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny
i Komunii świętej wielkanocnej. Za tydzień  w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w parafii na Terlikówce.

3. Jutro będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z homilią w górnym kościele będą według porządku dnia powszedniego.

4. We wtorek od godz. 18.15-19.15 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

5. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W Boże Ciało 26 maja parafia organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Możemy zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 10 zł.

7. Z racji trwającego w naszej Ojczyźnie Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, nasza parafia organizuje wyjazd-pielgrzymkę do Poznania i Gniezna, śladami początków państwa polskiego i historii Piastów. Wyjazd organizowany  jest w dniach od 10 – 12 czerwca (piątek-sobota-niedziela), łączny koszt wynosi 250 zł.  W celach organizacyjnych, zapisów możemy w zasadzie dokonywać przez najbliższy tydzień , w zakrystii bądź kancelarii podając w danych osobowych numer dowodu osobistego, numer kontaktowy oraz wpłacając zaliczkę w wysokości 150 zł.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Majda oraz Waldemar Stach. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…