Uroczystość Najświętszej Trójcy – 22 maja 2016 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa nabożeństwach majowych, zapraszamy dzieci, które kompletują swoje plansze, za co będą wyróżnione podczas błogosławieństwa wszystkich dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

2.  We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.

3. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, jaki w Boże Ciało organizuje parafia – na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Zbiórka przed kościołem.
Są także miejsca na wyjazd-pielgrzymkę do Poznania i Gniezna w dniach od 10-12 czerwca, śladami początków państwa polskiego i historii Piastów. Szczegółowy program jest w gablocie.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się w domu katechetycznym promocja książki pt. „Wszystko dla Pana Boga”, która jest wywiadem przeprowadzonym z ks. Prałatem Stanisławem Gurgulem przez Krzysztofę Bik-Jurkow. Ukazuje ona historię życia ks. Prałata i jego dzieła, jakim było utworzenie parafii. Książkę będzie można zakupić w promocyjnej cenie za 15 zł.

5. Również za tydzień w niedzielę od rana do godziny 13.00 w  naszym kościele będą wystawione ikony pisane przez członków Twórczego Klubu Seniora. Podczas Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone. Będzie to także otwarty dzień galerii Twórczego Klubu Seniora, w którym będą prezentowane obrazy, grafiki, rzeźby, rysunki, figury i inne dzieła sztuki przedstawiające Maryję.

6. Jak wiemy w dniach od 20-25 lipca do parafii nasze diecezji przybędzie młodzież zza granicy na Światowe Dni Młodzieży. Wstępnie szacowana liczba uczestników jaka przypadła by na naszą parafię może wynosić od 20 do 50. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się rodzin z parafii i innych chętnych, które zechcą przyjąć do siebie w gościnę np. 2-3 osoby. Prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii czy kancelarii. Ponadto młodzież, która chętna jest na wyjazd do Krakowa, by uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o wybranie stosownego pakietu uczestnictwa i dokonania zapisu w parafii katedralnej. W tej sprawie prosimy o wcześniejszy kontakt z duszpasterzami.