IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016 r.

1. Dziś po Mszach świętych będziemy mogli nabyć książkę pt. „Wszystko dla Pana Boga”, która jest wywiadem przeprowadzonym z ks. Prałatem Stanisławem Gurgulem przez Krzysztofę Bik-Jurkow. Ukazuje ona historię życia ks. Prałata i jego dzieła, jakim było utworzenie parafii. Książkę będzie można zakupić w promocyjnej cenie za 15 zł.

2. Jeszcze dziś, w poniedziałek i wtorek zapraszamy do uczestnictwa nabożeństwach majowych.

3. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia NMP.

4. We środę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, następnie o 18.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

5. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00.

6. We czwartek będziemy przeżywać zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian, grupy dziecięce, świetlicę parafialną, a szczególnie rodziny z dziećmi. Dzieci, które kompletowały swoje plansze podczas nabożeństw majowych prosimy, aby je przyniosły, za co będą wyróżnione podczas błogosławieństwa wszystkich dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

7. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. będą według porządku dnia powszedniego.  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne, te które odprawiają pierwsze piątki miesiąca i ze świetlicy parafialnej.

W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina, ostatnie przed wakacjami. Przynosimy swoją Biblię. Prosimy podzielić się tą informacją z innymi.

8. W pierwszą sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.  W tym dniu zapraszamy na godz. 19.30 na Apel Jasnogórski. Przynosimy lampiony.

9. Zachęcamy do czytania Pisma świętego, katechizmu oraz prasy katolickiej.