Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są codziennie o godz. 18.00.

2. Dyrekcja Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zaprasza dziś po południu o godz. 15.00 do naszego kościoła na Mszę św. z udziałem sympatyków radia i Klubem Dobrze Nastawionych. Po Mszy św. o godz. 16.00 na ogrodzie radia odbędzie się piknik. Dyrekcja Radia informuje, że są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w drodze na trasie Lourdes, La Salette, Paryż, Turyn w terminie od 25 czerwca do 6 lipca. Szczegóły w biurze radia.

3. We wtorek od godz. 18.15 w kancelarii parafialnej można nieodpłatnie skorzystać z doradztwa radcy prawnego.

4. We czwartek o godz. 19.30 odbędą się spotkania dla I i II klasy gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Stowarzyszenie „Ad Maximam”  wraz z naszą parafią  św. Maksymiliana  oraz we współpracy ze szkołą Gimnazjum nr 7 i XX LO przy ul. Bandrowskiego  zapraszają na Festyn Rodzinny który odbędzie się  za dwa tygodnie w niedzielę 19 czerwca  o godz. 14.00 przy boisku sportowym szkoły. W ramach festynu będą występy dzieci, pokazy policyjne, zabawy z wodzirejem, konkursy, swojskie jadło, mecz piłki nożnej. Już dziś zapraszamy. Gdyby ktoś zechciał przeznaczyć jakąś rzecz czy datek na nagrody dla dzieci za udział w konkursach – to można przynieść do biura stowarzyszenia w domu katechetycznym.
Ponadto  Stowarzyszenie  „Ad Maximam” zaprasza wszystkich uczniów w wieku od 8 do 13 lat na wakacyjną szkołę j. angielskiego (summer  school), zajęcia będą odbywały się przez cały lipiec. Więcej informacji  w biurze stowarzyszenia.

6. Informujemy, że autobus na nasz parafialny wyjazd Śladami Pierwszych Piastów do Poznania i Gniezna będzie podstawiony w piątek o godz. 13.45 na ul. Bandrowskiego koło Zakładu Gazowniczego.

7. Za tydzień ofiary z II niedzieli miesiąca będą przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

8. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się rodzin z parafii i innych chętnych, które zechcą przyjąć do siebie w gościnę np. 2-3 osoby w dniach od 20 do 25 lipca, w ramach Światowych Dni Młodzieży. Prosimy o kontakt z duszpasterzami.

9. Dziś możemy nabyć książkę „Wszystko dla Pana Boga”, która jest wywiadem z ks. Prałatem. Jest także kolejna książka już czwarta część ze spotkań z Biblią w naszej parafii według metody lectio divina.

10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.