Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są codziennie o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, które pozwolą na sfinansowanie podjętych remontów w domu katechetycznym, takich jak malowanie całego środka, wymiana instalacji elektrycznej, zakup nowych lamp, stolików i krzeseł.

3. We wtorek od godz. 18.15 w kancelarii parafialnej można nieodpłatnie skorzystać z doradztwa radcy prawnego.

4. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Eucharystię dziękczynną kończącą kolejny rok duchowej formacji Nauczycieli i Wychowawców. Msza św. zostanie odprawiona w Kościele  Księży Filipinów w Tarnowie w niedzielę 19 czerwca  o godz. 17.00.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza także na 79. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę , która odbędzie się  2 lipca 2016r. Wyjazd autokaru 2 lipca z ul. Goldhammera,  o godz. 500 . Koszt wyjazdu – 40 zł.  Zapisy w  kancelarii parafii katedralnej w Tarnowie. Szczegóły na plakacie.

5. Jak już informowaliśmy, za tydzień w niedzielę 19 czerwca  o godz. 14.00 na placu przy szkole na ul. Bandrowskiego odbędzie się „Festyn rodzinny”. W ramach festynu będą występy dzieci, pokazy policyjne, zabawy z wodzirejem, konkursy, swojskie jadło, mecz piłki nożnej. Już dziś zapraszamy.

6. W zakrystii możemy nabyć książkę „Wszystko dla Pana Boga”, która jest wywiadem z ks. Prałatem Stanisławem Gurgulem na temat powstania parafii św. Maksymiliana. Jest także kolejna książka już czwarta część ze spotkań z Biblią w naszej parafii według metody lectio divina.

7. Twórczy Klub Seniora organizuje w sobotę 25 czerwca wyjazd autokarem do Dębowca i Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Więcej szczegółów jest w gablocie. Zapisów możemy dokonać z zakrystii bądź kancelarii.

8. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Maria Trybulska. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…