Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane jest codziennie o godz. 18.00.

2. We wtorek od godz. 18.15 w kancelarii parafialnej można nieodpłatnie skorzystać z doradztwa prawnego. W okresie wakacji punkt porad prawnych nie będzie czynny, z wyjątkiem pilnych spraw, które prosimy zgłaszać w parafii.

3. Dziś o godz. 14.00 na placu przy szkole na ul. Bandrowskiego rozpocznie się „Festyn rodzinny”.  Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie „Ad maximam” oraz nasza parafia. W programie będą występy dzieci, pokazy policyjne, zabawy z wodzirejem, konkursy, swojskie jadło, dmuchana zjeżdżalnia. Festyn zakończy się meczem piłki nożnej o godz. 17.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych.

4. W piątek Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla ZSEG będzie o godz. 8.00, zaś dla ZSO nr 6 o godz. 9.00. W tym dniu przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Twórczy Klub Seniora organizuje w najbliższą sobotę 25 czerwca wyjazd autokarem do Dębowca – sanktuarium Matki Bożej z La Salette i Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Zapisów możemy dokonać z zakrystii bądź kancelarii.

6. Do naszej dyspozycji są czasopisma: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla młodzieży „Wzrastanie”, dzieci „Ola i Jaś”. W zakrystii możemy jeszcze nabyć książkę „Wszystko dla Pana Boga”, która jest wywiadem z ks. Prałatem Stanisławem Gurgulem na temat powstania parafii św. Maksymiliana. Jest także kolejna książka już czwarta część ze spotkań z Biblią w naszej parafii według metody lectio divina.

7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Anastazja Kiwior. Polecajmy Ja Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…