Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, które pozwolą na sfinansowanie podjętych remontów w domu katechetycznym. Za tydzień składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Trwa Odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Szczegółowy program jest w gablocie. Zachęcamy do udziału. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek. W tym dniu kazania będzie głosił ks. Piotr Skraba, nasz były katecheta, obecnie pracujący na misjach w Czadzie.

3. W tym tygodniu w liturgii
– w poniedziałek przypada święto św. Benedykta, patrona Europy
– we środę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji tarnowskiej. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.. 17.45.
– w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o  godz. 15.00
– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry

4. Caritas naszej diecezji kończy akcję „Bilet dla brata”, która ma pomóc młodym z trzynastu krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia uczestniczyć w ŚDM w Krakowie. Wielu z nich chciałoby przyjechać na spotkanie do Polski, ale nie może tego zrealizować z przyczyn finansowych. W tym celu także dziś przed kościołem po Mszy św. możemy nabyć firmowe parasolki w umownej cenie 20 zł.

5. Za dwa tygodnie 23 lipca w sobotę w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim odbędzie się Dzień Wspólnoty dla młodzieży zza granicy, która przybędzie do naszej diecezji na ŚDM w liczbie około 10 tys. W programie jest Msza św. o godz. 16.00, koncert ewangelizacyjny i Apel. Z tej okazji organizowany wyjazd autokarem dla młodzieży. Chętną młodzież prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy do środy włącznie.

6. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma świętego oraz czytania czasopism religijnych.