Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016 r. – ŚDM

1. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W tym tygodniu:
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana, o godz. 17.45;
– w piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, w tym dniu koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
– w sobotę święto św. Brygidy, patronki Europy

3. Za tydzień w niedzielę 24 lipca br. po Mszach świętych na przyległych parkingach naszego kościoła będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z uwagi na wspomnienie św. Krzysztofa patrona podróżujących.

4. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie prowadzone są zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

5. We środę 20 lipca do naszej diecezji przyjedzie młodzież z całego świata w ramach obchodów Światowych Dni Młodych. Młodzież będzie do poniedziałku 25 lipca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z młodymi z Niemiec, Chile i Kongo  do Katedry we czwartek, piątek i sobotę na godz. 8.30.
Na terenie naszej parafii u Sióstr Urszulanek będzie goszczonych 40 osób ze Wspólnoty Cenacolo z różnych krajów Europy. Wspólnota ta zaprasza wszystkich chętnych we czwartek i piątek (21 i 22 lipca) na godz. 20.30 na Starą Kapłanówkę przy ul. Matki Bożej Fatimskiej, gdzie  przedstawi musical pt. „Credo”.

6. W dniach od 27−31 lipca będzie w Polsce papież Franciszek. Odwiedzi Kraków, Jasną Górę oraz  Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz, gdzie pomodli się  przy Ścianie Śmierci i w celi św. Maksymiliana Marii Kolbego, a także przy pomniku ofiar obozu w Birkenau. Ponieważ celem przyjazdu papieża są ŚDM, dlatego wstęp do sektorów na spotkanie z nim jest w zasadzie przewidziane dla uczestników ŚDM w ramach pakietu. W zakrystii możemy otrzymać bilety – wejściówki na noc czuwania z Ojcem Świętym Franciszkiem i Mszę Posłania na zakończenie ŚDM z soboty na niedzielę z 30 na 31 lipca. Do udziału w tym spotkaniu zachęcamy szczególnie młodzież.

6. Przy wyjściu z kościoła zakrystii można nabyć czasopisma religijne. Możemy jeszcze włączyć się w akcję Caritas „Bilet dla brata.” W zakrystii są jeszcze firmowe parasole, które możemy nabyć w umownej cenie 20 zł.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. ks. abp Zygmunt Zimowski pochodzący z naszej diecezji. Od 1983 r. był pracownikiem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, a przez ostanie 7 lat był przewodniczącym Papieskiej Rady do Spraw Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…