XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godz. 18.00, a w tygodniu na stałe nabożeństwa – we środę na nowennę do Matki Bożej o 17.45 oraz
w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. We środę przybędzie do Polski papież Franciszek. Główne spotkania
z papieżem będą:
– we czwartek na Jasnej Górze, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.30 dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski. Tego dnia powitanie papieża na Błoniach w Krakowie o godz. 17.30
– w piątek do południa wizyta w Auschitz-Birkenau, o 18.00 droga krzyżowa na Błoniach w Krakowie
– w sobotę o godz. 8.30 w Łagiewnikach będzie Liturgia pojednania, a wieczorem  o godz. 19.30 rozpocznie się czuwanie wieczorne z młodzieżą
– w niedzielę Msza św. posłania w Brzegach koło Wieliczki będzie celebrowana o godz. 10.30.

Na spotkania z papieżem można się udać nawet jeśli nie będzie stosownych biletów.

4. Od poniedziałku 18 lipca ubiegłego tygodnia trwa półkolonia dla dzieci przy naszej parafii, która zakończy się w piątek 29 lipca. Organizuje ją Stowarzyszenie  „Ad maximam” jako Wakacje  z profilaktyką. Zadanie to współfinansowane jest z budżetu Miasta Tarnowa.
5. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.
6. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

Poświęcenie pojazdów mechanicznych