XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu w liturgii:
– w poniedziałek możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli związany z macierzystym domem zakonu św. Franciszka z Asyżu. Możemy go uzyskać przez nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła w tym dniu i wypełnienie zwyczajnych warunków odpustu.
– we czwartek przypada wspomnienie św. Jana Vianneya.
– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. O godz. 18.30 będzie Msza św. zbiorowa ku czci patrona naszej parafii, a po Mszy św. będzie ucałowanie jego relikwii.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta.

5. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.30. W tym dniu Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza do udziału w XIII Marszu w intencji trzeźwości, który rozpocznie się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 16.30, a zakończy w Skrzyszowie nabożeństwem ekspiacyjnym i Apelem Jasnogórskim.

6. W miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji bądź umiaru w spożywaniu napojów alkoholowych.