XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory na godz. 18.00.

2. Jutro w poniedziałek sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego, podczas których poświęcamy zioła i wieńce żniwne, będące wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. W tym dniu przypada 96. Rocznica Cudu nad Wisłą.

Także jutro w Domu Nowicjackim w Kluczborku w Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa pierwsze śluby zakonne złoży nasza parafianka Barbara Burda, która przybrała w zgromadzeniu imię Eustella. Jej drogę powołania wspierajmy modlitwą.

3. Informujemy, że po wakacjach, od 1 września nastąpi na stałe zmiana godziny Mszy św. wieczornej w dzień powszedni. Msze św. będą celebrowane o godz. 18.00. Zmiana ta podyktowana koniecznością ujednolicenia godziny transmisji Mszy świętych zarówno z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie jak i św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zatem od września Msza św. w dzień powszedni będzie o godz. 18.00. Nie ulega natomiast zmianie godzina Mszy św. wieczornej w niedziele, która nadal będzie sprawowana o godz. 18.30.

4. We środę 17 sierpnia wyruszy kolejna XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza św. na Placu Katedralnym będzie o godz. 6.30. O godz. 8.30 pielgrzymi wyruszą w drogę. Zachęcamy do tego, aby na ulicach miasta pozdrowić i pożegnać pielgrzymów. Ci, którzy zechcą podjąć się duchowego pielgrzymowania prosimy o zabranie z zakrystii stosownej legitymacji i słuchania stosownych relacji z pielgrzymki w Radiu RDN Małopolska.