XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.

2. We czwartek 1 września o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla XX LO i Gimnazjum nr 7 w Tarnowie o godz. 9.00. W tym dniu wspominamy 77 rocz. wybuchu II Wojny Światowej.

3. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. W tym dniu o godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o powołania do służby Bożej. Od godz. 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie celebrowana o godz. 8.00 i 18.00, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej o godz. 17.00. Spotkania z Biblią wg metody lectio divina rozpoczniemy w październiku.

Także w piątek w budynku domu katechetycznego w godzinach od 14.00-18.00 będą miały miejsce zapisy dzieci na zajęcia edukacyjne do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ad maximam”.

4. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski. Przynosimy lampiony.

5. Od następnej niedzieli Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi.

6. W roku szkolnym w dni powszednie w naszym kościele Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. W związku ze zmianą godziny wieczornej Mszy św. (godz. 18.00) kancelaria parafialna będzie czynna po południu od godz. 17.00 – 17.45.

7. Chętnych, którzy chcą włączyć się w akcję prowadzoną przez Caritas – „Tornister pełen uśmiechu” prosimy z zakrystii pobrać stosowny plecak-tornister, który możemy wyposażyć w zeszyty i przybory szkolne.

8. Dzieciom i młodzieży uczącej się życzymy dobrego roku szkolnego.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Maria Grodecka i Helena Musiał. Polecajmy ich w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…