Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2016 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory eucharystyczne na godz. 17.45.

2. Od najbliższego wtorku w kancelarii parafialnej czynny będzie nieodpłatny punkt porad prawnych, w godzinach od 17.45-18.45.

3. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania grup z parafii: lektorzy we środę o 19.00, ministranci w sobotę o godz. 9.00 i DSM w sobotę o godz. 10.00.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy rozpocznie się o godz. 17.15, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Wieczorna Msza św. będzie odprawiona za ks. Jacka Soprycha, z okazji imienin. Po Mszy św. będzie spotkanie dla grup i stowarzyszeń na plebanii.

5. We czwartek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki diecezji. W tym dniu rozpocznie się Tygodniowy Odpust w Parafii Katedralnej w Tarnowie. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek w następnym tygodniu na Mszę św. na godz. 18.00. Szczegółowe informacje Tygodnia Maryjnego są zamieszczone w gablocie.

6. Za tydzień składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Z uwagi na bezpieczeństwo kościoła, który otwarty jest w ciągu dnia,  jak również zamiar umieszczenia gablot na wota w kaplicy Matki Bożej – w najbliższym czasie planujemy założenie monitoringu kościoła z możliwością transmitowania Mszy św. przez Internet przy okazji większych uroczystości.

7.  Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych. Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony jest Matce Teresie z Kalkuty,  z tek okazji, że dziś jest dzień jej kanonizacji.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Rozalia Bartnik. Polecajmy ją w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…