XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

1. W Kościele w Polsce rozpoczął  się Tydzień Wychowania, dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na nieszpory niedzielne.

3. Jutro w poniedziałek zapraszamy młodzież z klasy I, II i II gimnazjum wraz z rodzicami, a także wszystkie grupy i stowarzyszenia działające w naszej parafii na Mszę św. na godz. 18.00 na rozpoczęcie roku działalności tych grup. Po Mszy św. będzie spotkanie
z rodzicami i młodzieżą gimnazjalną wszystkich trzech klas w dolnym kościele. Prosimy rodziców o niezawodne przybycie z młodzieżą.
4. We środę przypada wspomnienie św. Mateusza Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio.
5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15, w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Przypominamy, że od poniedziałku do piątku po Mszy św. porannej o godz. 7. 30 w dolnym kościele celebrowana jest poranna modlitwa Kościoła – jutrznia (liturgia godzin -brewiarz), a w sobotę o tej porze Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP. Na te formy modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. Twórczy Klub Seniora zaprasza do uczestnictwa w jednodniowej autokarowej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamną,  dnia 20 września we wtorek. Wyjazd o godzinie 8.00 rano z ul. Bema przy kościele
św. Maksymiliana. Powrót planowany jest między godz. 16.00 a 17.00. Koszt uczestnictwa 20.00 zł. Zapisy możemy zgłaszać w  kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Szczegóły programu są w gablocie.

7. W sobotę 24 września organizujemy wyjazd do Błonia koło Tarnowa (teren WSD). W programie: mecz piłki nożnej, siatkowej i grill. Zapraszamy na ten wyjazd rodziny LSO, służby maryjnej, młodzież, scholę, dzieci z Klubu Integracji Międzypokoleniowej (dawnej świetlicy) i wszystkich chętnych rodziców z dziećmi. Wyjazd o godz. 9.20 autobusem podmiejskim o numerze 239  z ulicy Szkotnik. Powrót około 15.00. Zapisów możemy dokonać w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie.

8. Klub Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzony przez Stowarzyszenie „AD maximam” działający w dawnej świetlicy parafialnej, zaprasza dzieci do udziału w różnych formach zajęć plastycznych oraz j. angielskiego. Informacje i zapisy w siedzibie klubu w dni powszednie od godz. 13.00.

9. Za tydzień w niedzielę diecezja tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Ofiary będziemy mogli złożyć do puszek po każdej Mszy św.

10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i czasopism dla dzieci.