Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na Nieszpory niedzielne.

2. Dziś przed kościołem możemy złożyć datek na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech.

3. W tym tygodniu w liturgii:
– we wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo
– we  środę św. Wacława męczennika
– we czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
– w piątek św. Hieronima
– w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus

4. W sobotę rozpocznie się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15, zaś w niedziele o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do tego, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie chociaż raz była każda rodzina z naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę.

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski.

6. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie wznawia swą działalność po wakacyjnej przerwie. Msza św. inaugurująca kolejny rok pracy KIK-u zostanie odprawiona 27 września o godz.18.00 w Sali Klubu, Rynek 24. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej KIK-u.”

7. Za tydzień w niedzielę będą rozprowadzane przez Caritas „Chlebki miłosierdzia”. Zebrane fundusze z tej akcji będą przeznaczone dla najuboższych i niedożywionych dzieci w szkołach i świetlicach.

8. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączony jest film pt. „Bóg nie umarł”.

9. Składamy najlepsze życzenia imieninowe wszystkim solenizantom tego tygodnia., w tym także ks. prof. Michałowi Hellerowi.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Elżbieta Lewandowska. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…