Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2016 r.

1. W październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15, zaś w niedziele o godz. 17.45. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę.

2. Dziś członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Umowna ofiara wynosi 5 zł. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

3. We wtorki w kancelarii parafialnej w godzinach od 17.45 przyjmuje nieodpłatnie radca prawny.

4. W pierwszą środę miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie po nabożeństwie różańcowym.

5. We czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą wieczorną zapraszamy młodzież klas gimnazjalnych w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W I piątek koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 rozpoczniemy comiesięczną adorację połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele.  Z uwagi na nabożeństwo różańcowe, które rozpoczyna się o godz. 17.15,  nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

7. Rozważanie Pisma Świętego wg metody lectio divina w tym miesiącu będzie wyjątkowo w piątek następnego tygodnia 14 października o godz. 19.00.

8. Za tydzień w niedzielę 9 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego. Kazania w tym dniu wygłosi Ksiądz Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz. Do odpustu parafialnego przygotujmy się duchowo przez sakrament pokuty. W dniu odpustu będą przy starganie słodycze dla dzieci i inne atrakcje.

9. Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz podjęło inicjatywę Radiowego Dzieła Miłosierdzia. Od jutra 3 października na ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie będzie otwarty sklep, w którym osoby potrzebujące wsparcia będą mogły realizować bony na artykuły spożywcze. Bony możemy zakupić w siedzibie radia RDN Małopolska na ul. Bema 14, a także w samym sklepie, jeśli zechcemy wybrać taką formę udzielania innym pomocy.

10. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.

 

KOMUNIKAT O DIECEZJALNYM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

    Drodzy Diecezjanie!

    Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVI Dnia Papieskiego. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z VIII Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 9 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 1200, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia. Tegoroczny XVI Dzień Papieski będzie odpowiedzią na apel papieża Franciszka zawarty w bulli „Misericordiae vultus”: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga!” (MV 5).
    Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za zwłaszcza za rodziny i każde zagrożone ludzkie życie.

    Z pasterskim błogosławieństwem

            † Andrzej Jeż
            BISKUP TARNOWSKI