Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe – w rocznicę kanonizacji

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.45, natomiast w dni powszednie na godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę.

2. We wtorki w kancelarii parafialnej w godzinach od 17.45 przyjmuje nieodpłatnie radca prawny.

3. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda. W tym roku przedmiotem rozważań będą przypowieści z Ewangelii wg św. Mateusza. Przynosimy swoją Biblię. Prosimy podzielić się tą informacją ze swoimi bliskimi.

4. Z soboty na niedzielę z 15 na 16 października nasza parafia jest zaproszona na czuwanie do kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godz. 24.00. Wspólne wyjście dla chętnych będzie w sobotę sprzed kościoła o godz. 23.15.

5. Księdzu Ryszardowi Podstołowiczowi dziękujemy za Słowo Boże wygłoszone do nas w dzień odpustu parafialnego. Po Mszy św. przy stoliku na zewnątrz kościoła możemy skorzystać z oferty odpustowej. Są słodycze, książki związane z życiem św. Maksymiliana, a także dokument papieża Franciszka o miłości w rodzinie. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”. Z racji Dnia Papieskiego możemy także złożyć datek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Kazimiera Zając. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…