Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2016 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy dzieciom za wytrwałe uczestnictwo w różańcu i tworzenie okolicznościowej dekoracji.

2. Dziś w Tarnowie rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który będzie przeżywany pod hasłem: „Chrzest Polski korzeniem narodowej tożsamości i kultury”. Szczegółowy program jest  zamieszczony przed kościołem przy gablocie. W tydzień kultury włącza się także nasza parafia. I tak:
– w poniedziałek od godz. 17.00 Twórczy Klub Seniora w swojej siedzibie w domu katechetycznym przy ul. Urszulańskiej 8 organizuje wystawę pt. „Znaki sakralne w przestrzeni”,
– we wtorek od godz. 10.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krzyskiej 116 będzie wernisaż wystawy prac członków Twórczego Klubu Seniora pt. „Malarstwo sakralne na szkle”,
– we środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Galeria niebieska” przy ul, Krakowskiej 4 będzie można zobaczyć wystawę grafiki „Mojej diecezji… Mojej parafii” autorstwa Andrzeja Trybulskiego,
– w niedzielę za tydzień będzie miał miejsce koncert muzyki sakralnej w naszym kościele św. Maksymiliana o godz. 17.00, pt. „Ojczyzną moją jest Bóg”. W koncercie wezmą udział: Alicja Płonka, Sylwia Wojnar, Jan Michalak – wokal, Tomasz Ożóg – obój, Wiesław Kaczor – organy. Po koncercie będzie Msza św. o godz. 18.30 na zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zapraszamy do skorzystania z bogatego programu.

3. Przypominamy, że co tydzień we wtorek w godzinach od 17.45 w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.
4. W sobotę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

5. Za tydzień będziemy przeżywali Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje.

W tym dniu przybędą do naszej parafii goście z Francji z Basançon. Będą z nami  uczestniczyli we Mszy św. wraz ze swoimi księżmi o godz. 10.30. Po wielu latach chcą z nami nawiązać nowe relacje. Zapraszamy tych wszystkich, którzy wraz z ks. Prałatem wyjeżdżali do Francji, a także gościli w swoich domach w ramach wymiany gości z Francji.

6. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Alina Mucha, Jan Mróz. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…