XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji misji. Rodziców prosimy o to, aby na ile to możliwe zachęcali swoje dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych. Może zaplanujemy wspólne rodzinne wyjście na nabożeństwo.

2. Dziś po południu w naszym kościele o godz. 17.00 będzie miał miejsce koncert muzyki sakralnej pt. „Ojczyzną moją jest Bóg”. W koncercie wezmą udział: Alicja Płonka, Sylwia Wojnar, Jan Michalak – wokal, Tomasz Ożóg – obój, Wiesław Kaczor – organy. Po koncercie będzie Msza św. o godz. 18.30 na zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, podczas której w liturgię włączy się Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae orantes” – pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty. W naszym kościele nie mieliśmy jeszcze okazji słuchać śpiewu tego chóru. Nieco ponad tydzień temu 15 października chór ten odebrał już po raz trzeci Złotą Płytę, tym razem za album „Ave Maria”. Posiada w swoim dorobku również Platynową Płytę DVD.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebani.

4. We wtorek w naszej diecezji przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W tym dniu jak zwykle od godz. 17.45 w kancelarii możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.
5. W piątek zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

6. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Halina Ziewacz. Módlmy się za nią: Dobry Jezu, a nasz Panie…