XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.

1. Jutro zakończą się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, które tworzyły różańcową dekorację, które zamieściły na niej choćby jeden ślad swojego uczestnictwa. Po nabożeństwie przewidziana jest dla dzieci mała niespodzianka. Dziękujemy wszystkim grupom i osobom, które w październiku prowadziły nabożeństwa różańcowe.

2. Przez cały listopad codziennie o godz. 17.15 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – nieszpory, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy różaniec zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele. W tych dniach pod zwykłymi warunkami możemy zyskiwać odpusty za zmarłych, do których dołączyć trzeba modlitwę na cmentarzu.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po południu na Starym Cmentarzu, w Mościcach i Krzyżu o godz. 14.00 będzie Msza św. a następnie ok. 15.00 procesja i modlitwy za zmarłych. W naszym kościele wypominki i różaniec o godz. 17.15. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy świętych.

4. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca będzie po wypominkach, które rozpoczną się o godz. 17.15. O godz. 18.00 podczas Mszy świętej będziemy modlili się za zmarłe członkinie i członków Róż różańcowych.

5. We czwartek na godz. 17.30 zapraszamy do kościoła młodzież gimnazjalną, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Najpierw będzie możliwość spowiedzi, a następnie o 18.00 Msza św. Po Mszy św. krótkie spotkania w małych grupach.

6. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 adoracja i koronka do Miłosierdzia Bożego, od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Z uwagi na Wypominki, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Także w pierwszy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski. Przynosimy lampiony.

8. Klub Integracji Międzypokoleniowej LUMEN ogłasza zajęcia na naukę pływania dla dzieci prowadzone przez instruktora. Zapisy w siedzibie klubu, w domu katechetycznym Urszulańska 8, w godzinach od 14.00-18.00.

9. Twórczy Klub Seniora w dniu 16 listopada zaprasza zainteresowanych na kolejną pielgrzymkę „Śladami świętych i błogosławionych” do Wadowic – do domu Jana Pawła II oraz do Łagiewnik sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt pielgrzymki: 50 zł. Program pielgrzymki jest w gablocie.