Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i nieszpory za zmarłych. W tygodniu o godz. 17.15 odmawiamy różaniec za zmarłych wypominanych., w piątki jest to koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Za tydzień będziemy przeżywali dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. Za dwa tygodnie 20 listopada, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie przeżywana jako Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz  Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Natomiast Zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele i we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi za tydzień w niedzielę 13 listopada. W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości będą o godz. 15.00, którym będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Od czwartku 10 listopada o godz. 17.00 przed Wypominkami będzie odprawiana nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

4. W piątek przypada 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Wcześniej o godz. 16.30 będą Wypominki Narodowe pt. „Polska przedmurzem chrześcijaństwa”. Organizatorem wypominek narodowych jest Stowarzyszenie „Ad maximam” oraz nasza parafia. Zapraszamy. Zachęcamy do tego, aby Okazji Święta Narodowego ozdobić nasze budynki mieszkalne flagami narodowymi. Ponadto w piątek w czasie wieczornej Mszy św. jedna z intencji jest zamówiona przez SRK, Róże i Caritas będzie odprawiona za ks. Marcina z okazji imienin. Księdzu Marcinowi życzymy dużo zdrowia oraz owocnej posługi w naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani dla grup i stowarzyszeń. Na mocy udzielonej przez ks. Biskupa Andrzeja Jeża dyspensy, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

5. We wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 17.45 czynny jest nieodpłatny punkt porad prawnych.

6. Twórczy Klub Seniora informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wadowic – do domu Jana Pawła II oraz do Łagiewnik sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 16 listopada. Program pielgrzymki jest w gablocie.

7. Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Pomyk Słońca” wraz ze Stowarzyszeniem „Ad maximmam” zaprasza wszystkich chętnych rodziców z dziećmi na nieodpłatne spotkanie z logopedą, które zaplanowane jest na 18 listopada (piątek) po południu. Prosimy, aby chętni rodzice zadeklarowali wcześniej swój udział w Kubie Integracji Międzypokoleniowej LUMEN  w tym tygodniu w godz. od 15.00 do 18.00.

8. Dziś dzień promocji książki ks. Prof. M. Hellera. Przed kościołem możemy nabyć książkę: „Wierzę, żeby rozumieć”. Jest to osobisty wywiad – rzeka z ks. Profesorem.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Gertruda Moryl. Módlmy się za nią: Dobry Jezu, a nasz Panie…