XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2016 r.

1. Dziś o godz. 17.45 będą wypominki i nieszpory za zmarłych. W tygodniu zapraszamy na modlitwy za wypominanych na godz. 17.15.

2. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy pomóc chrześcijanom w Iraku wysyłając sms o treści RATUJE na stosowny numer, który jest w gablocie na afiszu. Akcja ta trwa do 31 marca 2017 r.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę przeznaczone na prace inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. W ostatnim czasie zostało wymienione nagłośnienie w kościele. Został zakupiony nowy wzmacniacz i mikrofony. Zamontowany został także monitoring kościoła, który docelowo będzie służył także na potrzeby transmisji Mszy św. i innych nabożeństw drogą internetową.

4. Radio RDN Małopolska zaprasza w ciągu roku do sklepu o nazwie „Radiowe Dzieło Miłosierdzia” przy ul. Urszulańskiej. Możemy w nim zakupić bony, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi, by za nie mogli otrzymać stosowną żywność.

5.  We czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców z kandydatami, ministrantami i lektorami oraz dziewczętami z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

6. W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę bł. Salomei.

7. W sobotę 19 listopada o godz. 19.00 w Katedrze będzie koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae orantes”, z cyklu koncertów z okazji Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne LSO. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 9.00 do grona ministrantów zostaną dopuszczeni i pobłogosławieni kandydaci na ministranta. W tym dniu Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców, zaprasza nauczycieli i wychowawców na comiesięczną Mszę św. na godz. 17.00 do Kościoła Księży Filipinów w Tarnowie”.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła. Wśród nich „Gość niedzielny”, „Niedziela”, „Promyczek Dobra”, „Ola i Jaś”.