XXXIV Niedziela Zwykła – 20 listopada 2016 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii gratulujemy pełnienia zaszczytnej funkcji, dziękujemy im i ich rodzinom za zaangażowanie w liturgię Kościoła.

2. W poniedziałek o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w naszym kościele podczas której zostanie odsłonięty numer obozowy Mariana Stylińskiego. Więcej informacji znajduje się na afiszach przed kościołem.

3. W poniedziałek przypada także wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w śpiew i muzykę w naszym kościele – organiście, psałterzystom i scholi dziecięcej i młodzieżowej dziękujemy za posługę śpiewu. Przy tej okazji zapraszamy chętnych do włączenia się w śpiew psalmów czy też w scholi.
Schola młodzieżowa ma próby w poniedziałki – o godz. 19.00 (dolny kościół).
Schola dziecięca w piątki – o godz. 17.00 (dolny kościół).

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

5. Dziś o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma znajdują się przy bocznym wyjściu z kościoła.