I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

1. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do liczniejszego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez Wydawnictwo „Małego Gościa Niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W zakrystii możemy nabyć lampiony metalowe w cenie 10 zł. Również przed Mszą świętą roratnią będzie można pobrać przygotowane zapasowe lampiony.

2. Dziś nieszpory za zmarłych będą o 17.45. We środę zakończymy modlitwy za zmarłych – Wypominki.

3. We czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę świętą. Po Mszy św. będą krótkie spotkania w grupach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 adoracja i koronka do Miłosierdzia Bożego i zmiana tajemnic dla Kół Koronkowych. Od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 17.00. W I piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.

O godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

5. W sobotę o godz. 15.00 w domu katechetycznym zostanie zorganizowany „święty Mikołaj” dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: dla służby liturgicznej (ministrantów i lektorów), Dziewczęcej Służby Maryjnej, dla zaangażowanych w scholę, śpiew psalmów i czytania w naszym kościele. Spotkanie to chcemy zorganizować także dla szerszego grona dzieci spoza grup parafialnych, dlatego prosimy zainteresowanych rodziców – którzy zechcą, aby ich dzieci otrzymały w tym czasie prezent o wcześniejszy kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii.

6. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca, dlatego też w tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, podczas którego odśpiewamy hymn ku czci Bogurodzicy – Akathistos przygotowany przez scholę młodzieżową.

7. Za tydzień przed kościołem będziemy mogli nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie przez członków Stowarzyszenia „Ad maximam”. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane przez Klub Integracji Międzypokoleniowej LUMEN. Będą także rozprowadzane świece przez Caritas i opłatki na stół wigilijny.

8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

9. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.