II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które są formą adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, z Klubu LUMEN i młodzież gimnazjalną, do których są kierowane krótkie kazania.

2. Przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane ręcznie. Dochód z kartek przeznaczony będzie na działania podejmowane dla dzieci w Klubie Integracji Międzypokoleniowej. Umowna ofiara za kartkę wynosi 5 zł. W tej samej umownej cenie możemy nabywać przed kościołem małe świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Są także duże świece w umownej cenie 12 zł. W zakrystii są opłatki na stół wigilijny.

3. Dziś o godz. 18.00 będą Nieszpory.
4. We wtorek możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego w kancelarii parafialnej od godz. 17.45.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana oraz w intencjach Mszy św. zbiorowej rozpocznie się o godz. 17.15. Po nowennie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą celebrowane o godz. 7.00, 8.00, i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej zostanie włączonych kilka dziewcząt.

7. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

8. Z piątku na sobotę Siostry Urszulanki organizują adwentowe czuwanie nocne dla młodzieży. Zapraszamy młodzież ze szkoły gimnazjalnej i starszą. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu.

9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

10. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką. Wszystkim solenizantom tygodnia, zwłaszcza Barbarom, składamy najlepsze życzenia.