Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będą Nieszpory. Zapraszamy do udziału w roratach dzieci z rodzicami i młodzież gimnazjalną, podczas których kierowane jest okolicznościowe kazanie.

2. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

4. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będzie odprawiana o godz. 17.30.

5. W sobotę będzie w naszym kościele parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się o godz., 17.00, o 17.15 będą Nieszpory Eucharystyczne.

6. Po raz kolejny w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Dzieci i młodzież, którzy chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Od dziś do następnej niedzieli w naszym kościele możemy złożyć datek do skarbony przed ołtarzem z przeznaczeniem na bony na żywność, jakie organizuje Caritas na święta.

8. Przed kościołem możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Są także kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny przygotowane przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Dziś także jest dzień otwarty Twórczego Klubu Seniora. Zapraszamy po Mszy św. do domu katechetycznego na wystawę witraży wykonanych przez członków klubu.

9. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

10. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Dekanatu Tarnów – Południe, zaprasza nauczycieli i wychowawców na comiesięczną Mszę św. w najbliższą niedzielę – /18  grudnia 2016 r./ o godz. 17.00 do Kościoła Księży Filipinów w Tarnowie.
Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Dekanatu Tarnów – Południe oraz KSW zapraszają  nauczycieli i wychowawców na adwentowe zamyślenie, które poprowadzi ks. Prof. Michał Drożdż. Rozpoczęcie 16 grudnia 2016 r. Od godz. 17.30 w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej Katedrze.