Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

1. Dzisiaj po południu będzie spowiedź przed świętami w naszej parafii od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory.

2. Za niecałe dwa tygodnie w piątek 30 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 18.30 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. W najbliższych dniach zostaną dostarczone zaproszenia do małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-lecia, co pięć lat, do 60-lecia. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten Jubileusz, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

3. Są jeszcze do nabycia opłatki oraz świece na stół wigilijny. Przed kościołem są do nabycia dekoracje świąteczne przygotowane przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Dochód z nich przeznaczony będzie na działania związane z prowadzeniem Klubu Integracji Międzypokoloniowej LUMEN dla dzieci. Do skarbony przed ołtarzem i przy wyjściu bocznym z kościoła możemy złożyć datek z przeznaczeniem na bony na żywność, jakie organizuje Caritas na święta.

4. We wtorek podczas Mszy św. roratniej będzie przekazanie Światła Betlejemskiego przez harcerzy z ZHP i ZHR. Światło to będziemy mogli zabrać do naszych domów do soboty włącznie.

5. We czwartek od godz.  14.00 w zakrystii w dolnym kościele będą rozdawane bony na święta przez panie z Caritasu.

6. W piątek w godzinach rannych pójdziemy do chorych przed świętami.

7. Także w piątek będzie zakończenie rorat dla dzieci. Zapraszamy dzieci do liczniejszego uczestnictwa. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w uczestnictwo dzieci w roratach.

8. W sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00 rano. Wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. Składka w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

9. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego.