Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2016 r.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego wszyscy składamy sobie życzenia. Drodzy Parafianie, obecni Goście oraz wierni uczęszczający do naszego kościoła:

Przyjście na świat Jezusa to dla wszystkich rodzin Dobra Nowina.
Przed każdą rodziną ukazuje się ikona Świętej Rodziny Maryi i Józefa z ich codziennością.

Rodzina z Betlejem i Nazaretu prowadzi nas do odkrycia na nowo powołania i misji rodziny.

Opiekujmy się sobą i wspierajmy w rodzinach.
Poświęcajmy więcej czasu dla siebie,
dla dzieci, by wychowywać je w wierze.

Niech nasze rodziny będą szkołą modlitwy,
pięknego życia oraz służby innym.

We wspólnej modlitwie w rodzinach –
do której trzeba na nowo wracać,
w wydarzeniach ważnych i chwilach trudnych
powierzajmy się sobie nawzajem,
aby każdy w rodzinie strzeżony był Bożą miłością.

Tak Bóg umiłował świat, że dał nam swojego Syna.
Bóg jest miłością – i staje się obecny, gdy się tak jak On kocha.

Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Szczęść Boże!

1. Dziś nieszpory będą o godz. 18.00. Jutro przypada święto św. Szczepana. Mszę święte będą według porządku niedzielnego. W tym dniu kolędnicy misyjni od godz. 14.00 pod opieką Siostry Marty Urszulanki udadzą się na ul. Narutowicza nr 34, 20 i 15. Kolęda misyjna będzie przebiegała pod hasłem: „W imię Chrystusa” i nawiąże do 25-lecia posługi misyjnej naszych księży w Peru.

2. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziękujemy za dary złożone do skarbony, dary indywidualne przeznaczone na bony na święta. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas  i pracę charytatywną.

3. Składamy podziękowanie panu Janowi i Markowi Łabno, pani Beacie Mrzygłód, a także ks. Marcinowi za przygotowanie dekoracji w kościele.

4. W piątek przypada Uroczystość św. Rodziny. SRK naszej parafii organizuje Jubileusz Małżeństw podczas Mszy św. o godz. 18.30. W zakrystii możemy odebrać stosowne zaproszenia. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o godz. 12.00 (z uwagi na dzień roboczy), z której intencje będą przełożone na godz. 18.30.
5. W sobotę Msza św. na zakończenie roku połączona z nieszporami będzie o godz. 18.00.

6. Jest nowy numer biuletynu „Maksymilian”, w którym znajduje się terminarz wizyty duszpasterskiej. Możemy go nabyć przy stoliku z gazetami i na zewnątrz kościoła za cenę 4 zł.

7. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Prosimy parafian o dzielenie się swoimi propozycjami i spostrzeżeniami związanymi z działami duszpasterskimi – i nie tylko – naszej parafii. W tym tygodniu udamy się na następujące ulice:

Wtorek 27 grudnia, od godz. 15.00:

1) ul. W. Stwosza 1/45-26 (ks. GR)
2) ul. W. Stwosza 1/1-25 (ks. MG)

Środa 28 grudnia – godz. 15.00

1) ul. Krakowska 30, 28, 26, 24, 22 (ks. GR)
2) ul. Krakowska 14,16,18,20 (ks. MG)

Czwartek 29 grudnia – godz. 15.00

1) ul. Bema 1, bl. 4-8; 14, 12, 16 (ks. MG)
2) ul. Bema 10/1-15 (ks. GR)

W piątek i sobotę – nie będzie kolędy.