II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z obrzędem konsekracji dziewic, wdów i wdowców

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 22 stycznia br. w katedrze tarnowskiej odbędzie się obrzęd konsekracji dziewic, wdów oraz jednego wdowca, którzy pragną podjąć indywidualną formę życia konsekrowanego w Kościele. Tradycja podejmowania – za aprobatą Kościoła – życia w dozgonnej czystości dla Królestwa niebieskiego przez dziewice i wdowy sięga początków Kościoła. Jest to jedna z form życia konsekrowanego, którego różnorodność Kościół przyrównuje do drzewa o wielu gałęziach, tkwiącego korzeniami w Ewangelii i przynoszącego owoce. Po Soborze Watykańskim II odrodziła się praktyka konsekracji wdów i wdowców, którzy składając według zatwierdzonego obrzędu liturgicznego wieczysty ślub czystości i pozostając nadal w świecie, konsekrują swój stan życia, aby pełniej poświęcić się modlitwie i służbie Kościołowi. Przez dar konsekracji dziewic, wdów i wdowców jeszcze w pełniejszym świetle ukazuje się światu rzeczywistość Kościoła jako ludu pielgrzymującego ku Chrystusowi chwalebnemu.
    W diecezji tarnowskiej zostanie zainicjowana ta forma życia poświęconego Bogu. Postrzegamy ją jako wciąż aktualną drogę osobistego uświęcenia, której wybór wypływa z wewnętrznej potrzeby wiernych. Widzimy w niej także drogę służby Kościołowi, który na każdym etapie swoich dziejów potrzebuje różnych form urzeczywistniania Królestwa niebieskiego na ziemi. Głęboko ufamy, iż osoby żyjące w świecie tym specyficznym charyzmatem wzmocnią i wzbogacą duchową przestrzeń naszej diecezji, dając wyraziste świadectwo swojej wiary i miłości wobec Chrystusa i Kościoła.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
            BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 12 stycznia 2017 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 18.00.

2. Od środy rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. W piątek zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 przy obrazie „Jezu ufam Tobie”.

4. We czwartek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 młodzież z klasy I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla wszystkich.

5. Nasza parafia w poniedziałek 30 stycznia organizuje wyjazd na kulig do Myszyny dla dzieci z rodzicami i młodzieży. Zapisów możemy dokonać w zakrystii. Wyjazd autobusem z ul. Bandrowskiego pod torami
o godz. 9.00. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł.

6. Stowarzyszenie AD MAXIMAM organizuje tygodniowy turnus ferii zimowych „Aktywnie i na wesoło” – od 30 stycznia do 3 lutego. Zajęcia dla dzieci z szkół podstawowych odbywać się będą w godzinach od 10.00-15.00. W ramach tygodniowego turnusu przewidziany jest wyjazd na kulig wraz z parafią, zajęcia plastyczne, integracyjne, bal karnawałowy, oraz wyjście do kina. Zapisy od poniedziałku od godz. 13.00
w salach Klubu LUMEN, w domu katechetycznym.

7. W tym tygodniu zakończymy odwiedziny duszpasterskie. Udamy się na ulice:

Niedziela 15 stycznia – godz.14.00
1) ul. Narutowicza 36 oraz 34/55-29 (ks. GR)
2) ul. Bandrowskiego i Kaczkowskiego (ks. MG)

Poniedziałek 16 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Wita Stwosza 2/1-27 (ks. MG)
2) ul. Wita Stwosza 2/51-28 (ks. GR)

Wtorek 17 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Limanowskiego 5, 7, 9, 11, ( ks. GR)
2) ul. Limanowskiego 13, 15, 17 (ks. MG)

Środa 18 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Spytka bl. 1A, 1C (ks. GR i ks. MG)

8. W sobotę przypada Dzień Babci, za tydzień w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Bogusław Setlak oraz Mieczysław Najdała. Módlmy się za nich: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.