IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

1.  Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.15, po niej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. zbiorowej o godz. 18.00 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

3. We czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, który przeżywany jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą o godz. 7.00, 8.00 i po południu o godz. 18.00. Na Msze przynosimy gromnice. Składka w tym dniu będzie przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji.  Miesiąc luty poświęcony jest w Kościele modlitwom za konających.

4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu o godz. 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św.

W pierwszy piątek miesiąca lutego o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.

5. Gdyby ktoś spośród osób, które wpisały się na jutrzejszy wyjazd na kulig do Muszyny ktoś zrezygnował, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

6. W I sobotę lutego na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.