VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. Dziś, w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Program jest następujący:
W niedzielę – o godz. 17.45 będą Nieszpory Eucharystyczne
W poniedziałek – o godz. 17.00 adoracja dla całej parafii, adorację poprowadzą grupy i stowarzyszenia – grupy Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
We wtorek – o godz. 17.00 adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej, ze świetlicy, dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi liturgicznej. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne.
Zapraszamy w tych dniach na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.00. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy popielcowej będą przeznaczone na cele charytatywne.

Z tej racji, że Środa Popielcowa przypada w pierwszą środę miesiąca, zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie za tydzień 8 marca.

3. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 17.00, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

4. We czwartek 2 marca zapraszamy młodzież z klasy I, II i III gimnazjum na Mszę świętą na godz. 18.00 i krótkie spotkania po Mszy św. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, aby na spotkaniu po Mszy świętej byli obecni rodzice uczniów z III klasy gimnazjum, z uwagi na ważne sprawy organizacyjne dotyczące sakramentu bierzmowania.

5. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O 17.00 Droga krzyżowa. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

7. W przyszłą niedzielę Fundacja „Kromka Chleba” zorganizuje zbiórkę do puszek na budowę Hospicjum „Via spei”.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.