I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek w godz. od 17.45 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

3. We środę, jak co tydzień zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.15, która będzie połączona ze zmianą tajemnic dla grup Żywego Różańca.

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Twórczy Klub Seniora zaprasza na kolejną pielgrzymkę z cyklu ,,Śladami świętych i błogosławionych”. W programie przewidziane są odwiedziny miejsc związanych ze świętym bratem Albertem Chmielowskim: muzeum  w Igołomi, gdzie się urodził; sanktuarium ,,Ecce homo” w Krakowie; wystawa prac plastycznych  Adama Chmielowskiego w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie. Wyjazd 21 marca /wtorek/ o godz. 7.00, powrót około  17.oo. Koszt 25 zł. Program jest w gablocie.

6. Stowarzyszenie „Ad maximam” zaprasza dzieci w wieku od 3-6 lat na „Sobotnią Akademię Malucha” od marca do grudnia tego roku. Zapisy w biurze stowarzyszenia. Szczegóły są na plakacie w gablocie i ulotkach przy gazetach.

7. Dziś przed kościołem możemy złożyć datek na hospicjum stacjonarnego „Via spei” w Tarnowie, w którym będzie świadczona pomoc medyczna i duchowa osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory i ich bliskim.

8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Jest „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla młodzieży „Wzrastanie”, dla dzieci czasopismo „Ola i Jaś”.