Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1.W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W ostatnim czasie została wykonan kropielnica na wodę święconą, która znajduje się przy głównym wejściu do naszego kościoła.

3. Dziś przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy o nich w modlitwie, szczególnie o księdzu Piotrze Skrabie, naszym byłym wikarym, który obecnie pracuje na misjach w Afryce.  

4. We wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 17.45 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

6. W piątek  koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00.

7. Z okazji  dzisiejszych imienin księdza proboszcza Grzegorza, składamy Mu najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia i siły do dalszej wiernej i owocnej pracy w naszej parafialnej wspólnocie i w naszej diecezji.  W tej intencji będzie celebrowana msza św. w najbliższą środę 15 marca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy grupy i stowarzyszenia z naszej parafii do wspólnej modlitwy.

8. Stowarzyszenie Ad Maximam, oraz nasza parafia zaprasza w najbliższą Niedzielę na godz. 17.00 do kościoła, w którym odbędzie się koncert pt. Nasza Pasja – Krzyż Miłości. Tradycyjne Pieśni Wielkopostne w nowych aranżacjach wykona Strzyżowski chór kameralny wraz z solistami: Alicja Płonka – sopran, Jan Michalak – bas, Tomasz Zając – organy. Teksty poetyckie, zostaną wykonane przez pana Jerzego Trelę znanego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.  Wstęp jest wolny, a więcej informacji na plakacie w gablocie.   
W związku z koncertem Gorzkie Żale za tydzień 19 marca, będą wyjątkowo o godz. 15.30.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z cyklu ,,Śladami świętych i błogosławionych”, związaną tym razem z osobą świętego brata Alberta Chmielowskiego.  

10. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.