III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

1. Dziś wyjątkowo Gorzkie Żale będą o godz. 15.30, a na godz. 17.00 zapraszamy serdecznie na koncert pt. Nasza Pasja – Krzyż Miłości. Tradycyjne Pieśni Wielkopostne w nowych aranżacjach wykona Strzyżowski chór kameralny wraz z solistami: Alicja Płonka – sopran, Jan Michalak – bas, Tomasz Zając – organy. Teksty poetyckie, zostaną wykonane przez pana Jerzego Trelę znanego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.  Wstęp jest wolny,
W piątek zapraszamy na dzieci, młodzież i rodziny na drogę krzyżową na godz. 17.00.

2. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć się tego dzieła prosimy o pobranie stosownych deklaracji w zakrystii, które złożymy w tym dniu podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę 26 marca rozpoczniemy w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. dr hab. Waldemar Graczyk, profesor Katedry Historii na UKSW w Warszawie. W dniu rozpoczęcia rekolekcji będzie spowiedź parafialna od godz. 14.00 do 19.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

4. Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Umowna ofiara wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne. Stowarzyszenie „Ad maximam” rozprowadza także wykonane ręcznie kartki świąteczne. Dochód z nich przeznaczony jest na prowadzenie placówki LUMEN dla dzieci.

5. Przy bocznym wyjściu z kościoła stoliku możemy nabyć czasopisma religijne. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.