V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

1. W niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek droga krzyżowa o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. We środę o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas. Do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wejściu do kościoła możemy złożyć datki dla potrzebujących na święta jako jałmużnę wielkopostną. Bóg zapłać.

3. We czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum
w dolnym kościele w związku z sakramentem bierzmowania, który młodzież przyjmie 16 maja w katedrze podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja
z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Konkurs będzie w następujących kategoriach:
– NAJWIĘKSZA PALMA
– NAJLICZNIEJSZA RODZINA Z PALMAMI
– NAJBARDZIEJ ORGINALNA FORMA PALMY
– PALMA NAJSTARSZEGO AUTORA, PALMA NAJMŁODSZEGO AUTORA
– PONADTO PRZEWIDZIANE SĄ WYRÓŻNIENIA

Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie we czwartek i piątek do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN na godz. 16.00. Prosimy przynieść materiały potrzebne do wykonania palmy. W przygotowaniu palm pomoże Stowarzyszenie „Ad maximam”, które też będzie dysponowało materiałami do palm. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm.

5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych przed świętami. Prosimy zgłaszać osoby, które zechcą skorzystać z posługi kapłana. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Koła Koronkowe o godz. 15.00, od 16.00 spowiedź.

W piątek w naszym kościele odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, które organizuje Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców. Rozpocznie się  o godz. 17.00 parafialną drogą krzyżową, a następnie o 17.45 w dolnym kościele będzie konferencja, spowiedź i słowo Boże, które wygłosi ks. Prof. Michał Drożdż.

6. Za tydzień w niedzielę Stowarzyszenie „Ad maximam” będzie rozprowadzało przed kościołem stroiki wielkanocne. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN.

7. Obecna Szkoła Gimnazjum nr 7 i XX LO przy ul. Bandrowskiego będzie od września przekształcona w Szkołę Podstawową nr 25. Szkoła ta ogłasza zapisy do klasy pierwszej, czwartej i siódmej. Zapisy w sekretariacie szkoły. Pełna oferta edukacyjna jest na stronie internetowej szkoły.

8. Zachęcamy do nabywania paschalików wielkanocnych.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Maria Nowak i Krystyna Sokoła. Polecajmy Je miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…