Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Niedziela Palmowa – 9 kwietnia 2017 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dziś na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.

Dziś przed kościołem Stowarzyszenie „Ad maximam” będzie rozprowadzało stroiki wielkanocne, uzyskane datki będą przeznaczone na prowadzoną placówkę LUMEN dla dzieci.

2. We wtorek od godz. 15.00 w kancelarii parafialnej będą do odebrania bony dla potrzebujących na święta. Także we wtorek od godz. 17.45 w kancelarii parafialnej będzie dyżurował nieodpłatnie radca prawny.

3. W Wielką Środę zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie na Placu Katedralnym o godz. 20.00. W tym roku droga krzyżowa zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ołtarzu polowym.

4. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”). Po południu o godz. 17.00 droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.

6. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Od godz. 10.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00.

Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie, a także przy głównym wejściu do kościoła. Triduum to najświętsze dni w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii w porze wieczornej, ale również do wspólnej modlitwy liturgią godzin – w piątek i sobotę o godz. 8.00.